Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 28 maja 2022 napisz DONOS@

Hala czeka na strażników

Główne zdjęcie
Podczas miejskiej uroczystości otwarcia hali targowej przy ul. Sikorskiego

Strażnicy miejscy z Łomży mieli zająć najbardziej reprezentacyjna część nowej hali targowej przy ulic Sikorskiego. To właśnie przed wejściami do pomieszczeń zaplanowanych dla nich odbywały się kwietniowe uroczystości przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia hali. I choć od tego wydarzenia minęło już ponad trzy miesiące, w dalszym ciągu te pomieszczenia są puste. Nie ma ani strażników, ani nawet mebli w środku. Dziś chyba nikt nie wie nawet kiedy strażnicy mogliby się tu wprowadzać - Liczę, że do końca sierpnia ta kwestia się wyjaśni już ostatecznie – mówi Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej w Łomży.

Budowę hali targowej przy dworcu PKS rozpoczęto na początku ubiegłego roku. Od początku władze Łomży zapowiadały, że obok kupców miejsce w niej zająć mają też strażnicy miejscy. Inwestycja miała być szybko zakończona - jeszcze w październiku 2013 roku, aby do końca ubiegłego roku zasiedlić halę. Szybko jednak pojawiły się problemy z wykonawcami, a w efekcie poślizg na inwestycji wyniósł prawie pół roku. Prace budowlane zakończono w połowie lutego, ale  pozwolenie na użytkowanie budynek otrzymał ostatniego dnia marca 2014 roku. Kilka dni później do budynku mogli zacząć się wprowadzać kupcy, a pod koniec kwietnia ratusz zorganizował uroczystość oficjalnego jej otwarcia z udziałem oficjeli: z prezydentem, biskupem, wicewojewodą, komendantami policji i straży na czele. Wstęgę rozciągnięto przed głównym wejściem do budynku od strony ul. Sikorskiego. Tędy do części targowej hali wejść nie można, a pomieszczenia znajdujące się miejscowymi vipami przecinającymi wstęgę zarezerwowane były, i chyba w dalszym ciągu są, dla Straży Miejskiej. Trzy i pół miesiąca po uroczystości pomieszczenia te są jednak tak samo puste jak wówczas. Okazuje się także, że tyle samo co wtedy wiadomo też o tym kiedy zostaną zasiedlone – zupełnie nic. Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej w Łomży pytany o datę przeprowadzki przyznaje, że jej nie zna. 
- Liczę, że do końca sierpnia ta kwestia się wyjaśni już ostatecznie – mówi, zaznaczając, że gdy planowano budowę nowej hali targowej mówiono o szybkim zamknięciu starej hali na Starym Rynku, gdzie na piętrze mieszczą się pokoje zajmowane obecnie przez miejskich strażników. 
Także administrujący nową halą targową o terminie przeprowadzki strażników miejskich nic nie wie. 
- Te pomieszczenia są puste, bo są zarezerwowane dla Straży Miejskiej – mówi Marek Olbryś, zastępca dyrektora MPGKiM zaznaczając, że kalkulacje jakie były robione przy ustaleniu cennika w nowej hali zakładały, że i one będą użytkowane. 
Dodajmy, że MPGKiM administruje zarówno nową jak i starą halą targową. Zatem przeprowadzka strażników poprawiając wynik ekonomiczny nowej hali znacząco powiększyłaby straty starej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę