poniedziałek, 19 marca 2018 napisz DONOS@

Upalnie i burzowo. Synoptycy ostrzegają

Poniedziałek w regionie zapowiada się upalnie - temperatura maksymalna wyniesie od 28°C do 30°C w cieniu. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Magdalena Pękala z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB już wydała ostrzeżenie. Od godziny 15.00 z zachodu na wschód województwa będzie przemieszczać się strefa burz. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 do 20, lokalnie około 35 litrów na metr kwadratowy powierzchni ziemi, oraz porywami wiatru do 80 km/h.

Póki co nawałnicom, które mogą nam towarzyszyć aż do 3.00 w nocy dyżurny synoptyk nadała pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia, ale jak zaznacza „w zależności od rozwoju sytuacji stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony”.

Jutro znacznie chłodniej
W nocy po burzach temperatura powietrza spadnie minimalnie od 15°C. We wtorek nad regionem w ciągu dnia ma utrzymywać się zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.  Możliwe przelotne opady deszczu, a temperatura maksymalna będzie wynosiła tylko od 22°C do 24°C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0