Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Na otrzeźwienie

Może od samego patrzenia komuś zimno się zrobi? Udane zdjęcie młodego fotografa, dla większości niewykonalne: bo najtrudniej chcieć:  pojechać i wdrapać się na Pałac Kultury aby zachwycić widokiem lodowiska z lotu ptaka. Dobry kadr, z niejednym skojarzeniem, co zwiększa atrakcyjność obrazu. Niestety, takie cuda tylko zimą, bo „sorry, taki klimat” jak mawiała klasyk(-czka) Ministerka. O wyższości zimy nad latem świadczą fale gorąca zbyt często wyłączające myślenie, co widać po tabunach totalnych lemingów „robiących” za maskotki w mediach. Drobne objawy lemingozy zdarzają się każdemu, niejeden ze świecznika pacnie coś pięknego, a otoczenie oddycha z ulgą: „nie tylko mi odbiło”. To jak z pewnym mąciwodą, niestety profesorem, który komplementował słowem „wybitny” znanego księdza za to, że ten potrafił obrazić Kościół na Przystanku W-sztok. Nazwa adekwatna do imprezy, odkąd jej Opiekun i Wzór dla młodzieży znalazł  sponsora, w postaci dużego browaru. Młodzi chętnie zachowują się jak lemingi - dla zgrywu, ale to samo w przypadku urzędnika owocuje totalną katastrofą. Upał, gorąca atmosfera na salonach i przeświadczenie o bezkarności - ważniejsza oglądalność  i wizerunek niż cierpienie zwykłych podatników. W naszym Kraju zapewne niezbędne są całoroczne lodowiska, ważniejsze jednak kręcenie lodów przez rodziny urzędnicze (najlepsi Wyborcy). Ot, Stadion Narodowy „musi zarobić na siebie” jako największe zadaszone lodowisko w Polsce, ale na rosnące długi niech sobie narzekają gdzie indziej. Za panią Ministerką mamy chwalić polskie autostrady, wszak dogoniliśmy europejskie standardy: „gdzie bramki, tam korki”. I tu wreszcie partyjny fenomen został wytłumaczony przystępnie. No przecież latem jest ciepło - a zimą zimno. W ten klimat świetnie wpisuje się Łomża: nic lepiej nie schłodzi narastającej rewolucji, jak szeroki uśmiech weterana socjalistycznego, na stołku gospodarza. Trwa skansen małego komunizmu, gdzie konserwuje się receptę: „wszystko utajniać”. Gdyby nie krecia robota niezależnych mediów, lud robotniczy dowiedziałby się „o błędach gospodarza”- po wyborach, niestety teraz trzeba wstydzić się za wszystkie kary co rusz spadające na miasto - ładnie tak denerwować Towarzyszy i Towarzyszące? Jeszcze któreś skojarzy, że np. 700 tys. złotych kary, które dostał ratusz za „nieprawidłowości przy zakupie autobusów” to: - „mój kumie - ponad pół miliona !! Ile głodnych dzieci za to Pan Prezydent by nakarmił, a chociażby  jedno lodowisko całoroczne zbudował. To jak, wybieramy go jeszcze raz? No nie dadzą żyć te wredne kapitalisty, a tu jeszcze upał mąci: czym my się ochłodzim, Narew daleko, darmowe autobusy tam nie kursują, chodźwa na majdan przed blok, do cienia, to ochłoniem przy piwku, kulturalnie”.

 

Bolesław Deptuła
śr, 06 sierpnia 2014 15:59
Data ostatniej edycji: śr, 06 sierpnia 2014 23:55:03

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę