wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Za brawurę na drodze stracili prawo jazdy

Policjanci coraz częściej zatrzymują prawa jazdy nie tylko pijanym kierowcom, ale także tym, którzy „szalejąc” na jezdni stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Teraz spotkało to 23 i 42-latka - dwóch kierowców tirów, którzy najwyraźniej w myśl zasady „duży może więcej”, nie zważając na znaki i przepisy drogowe jechali przez Zambrów.

Jak przekazuje oficer prasowy KPP w Zambrowie, do pierwszego ze zdarzeń doszło w ostatni dzień lipca. Wtedy to, około godziny 7 rano, na ulicy Wojska Polskiego w Zambrowie, 23-letni kierujący ciężarowym manem z naczepą, wyprzedzał auta na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, oraz przekraczając linie ciągłe nie stosując się tym samym do przepisów prawa. 
Następnego dnia na krajowej ósemce pod Zambrowem policjanci dostrzegli jak 42-letni kierujący ciężarową spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym spychają podczas wyprzedzania na pobocze innego tira.
- Zatrzymani do kontroli drogowej mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania – przekazują policjanci informując, że obu kierowcom natychmiast zatrzymano prawo jazdy. - 23 i 42-latek za swoje nieodpowiedzialne postępowanie na drodze odpowiedzą przed sądem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0