wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Miliony na łomżyński szpital

Niemal 2 miliony złotych otrzymał łomżyński szpital. Pieniądze to dotacja celowa z budżetu Województwa Podlaskiego z przeznaczeniem na dofinansowanie przebudowy pomieszczeń Stacji Łóżek na potrzeby Oddziału Nefrologicznego ze Stacją Dializ. Inwestycja, szacowana w sumie na ponad 3,2 mln zł, ma być zrealizowana w latach 2014-2015.

Jak przekazuje Jacek Piorunek, członek zarządu województwa, a jednocześnie przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży  istniejący Oddział Nefrologiczny wraz z Pododdziałem onkologicznym usytuowany jest na V piętrze Pawilonu A, a Stacja Łóżek oraz Stacja Dializ znajdują się zaś na parterze sąsiadujących ze sobą Pawilonów A i E. W ramach przedsięwzięcia planowane jest umiejscowienie Oddziału Nefrologicznego wraz ze Stacją Dializ na jednej kondygnacji tj.  utworzenie w istniejącej Stacji Dializ sal chorych wraz z zapleczem sanitarnym, punktem pielęgniarskim i zabiegowym oraz innych pomieszczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami, a istniejącą Stację Łóżek zagospodarować na Stację Dializ z nowymi miejscami dializacyjnymi.
- Specjaliści podkreślają, że proponowane rozwiązanie czyli umiejscowienie na jednej kondygnacji Oddziału Nefrologicznego wraz ze Stacją Dializ umożliwi szybszą diagnozę pacjentów oraz optymalny nadzór nad przebywającymi pacjentami – mówi Jacek Piorunek.
To już kolejna dotacja jaką łomżyński szpitala otrzymał w tym roku z budżetu województwa. Wcześniej informowano o przyznaniu prawie 700 tysięcy złotych na remont wind i przygotowanie dokumentacji pod nowe inwestycje, blisko 3 mln zł na dokończenie remontu pomieszczeń, zakup sprzęt i aparatury medycznej na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, oraz prawie 2 mln zł na dofinansowanie systemu zabezpieczeń i instalacji przeciwpożarowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0