poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Będą burze i ulewy

Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzegają przed burzami z gradem, które we wtorkowe popołudnie mają nawiedzić region. Jak prognozuje dyżurny synoptyk Barbara Jakubowska w ich trakcie może spaść od 10 do 25, miejscami nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. Nawałnicom ma towarzyszyć też silny wiatr z porywami do 90 km/h.

W poniedziałek nie udało się pobić historycznego rekordu ciepła. Z pomiarów synoptyków wynika, że temperatura maksymalna wyniosła wczoraj 33,8°C – tyle było w Suwałkach i było to najcieplejsze miasto w województwie podlaskim.
Dziś, mimo rześkiego poranka ,synoptycy zapowiadają, że w regionie temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 32°C. Podobnie ma być też jutro od 29°C do 31°C. Zarówno dziś jak i jutro w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Popołudniami burze będą przybierać na sile. Może towarzyszyć im ulewny deszcz z gradem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0