niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Pobijemy historyczny rekord ciepła?

34,1°C w miejscowości Różanystok to najwyższa temperatura z niedzieli zanotowana przez synoptyków na terenie województwa podlaskiego. Wczoraj w cieniu w całym regionie było grubo powyżej 30°C, a dziś ma być jeszcze cieplej. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 33°C do 35°C, ale Wiesław Winnicki synoptyk dyżurny białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB zapowiada, że na zachodzie i północy województwa wieczorem i nocą mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a także burze.

Jak podają synoptycy w niedziele temperatura maksymalna na terenie województwa wyniosła w Białystoku 32,9°C, w Suwałkach 33,7°C a we wsi Różanystok aż 34,1°C. Dziś podobnie z tym, że jeszcze trochę cieplej - temperatura maksymalna od 33°C do 35°C. To oznacza, że dziś może zostać pobity historyczny rekord ciepła. Dotychczasowy rekord to 35,3 stopnia Celsjusza, który został zanotowany 13 lipca 1959 roku. Rekord sierpniowy pochodzi z 1992 roku i jest nieco niższy - wynosi 34,8 stopnia. 

Prognoza pogody na poniedziałek

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i północy województwa, lokalnie  wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i możliwością wystąpienia burz. Temperatura maksymalna od 33°C do 35°C.
Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni, podczas burz porywisty.  
W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Nadal na zachodzie oraz północy województwa, lokalnie wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i możliwością wystąpienia burz. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni, podczas burz porywisty.
Na jutro synoptycy przewidują już małe „ochłodzenie” temperatura maksymalna od 31°C do 33°C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0