niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Gorąco, duszno i burzowo

Dziś temperatura maksymalna w regionie ma wynieść w cieniu od 28°C do 30°C. To nieznacznie chłodniej niż wczoraj, gdy w Suwałkach, które było najcieplejszym miejsce w województwie wyniosła 30,9°C. Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega jednak przed burzami, które po południu będą występowały na terenie województwa podlaskiego. W ich trakcie może spaść od 10 do 25, a lokalnie nawet około 30 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Możliwy jest też opad gradu, a wiatr w porywach może osiągać do 80 km/h.

Nocą temperatura minimalna od 17°C do 19°C, ale za to jutro (w piątek) w ciągu dnia ma być nieco lżej. Synoptycy zapowiadają w ciągu dnia zachmurzenie duże i dopiero po południu od zachodu województwa większe przejaśnienia. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 24°C na północy do 28°C na południu województwa. 

Upały będą jeszcze większe
Tymczasem z numerycznych prognoz pogody wynika że od soboty powrócą upały i będą nawet większe niż te w tym tygodniu. W sobotę w Łomży może być do 31°C, ale w niedzielę i w poniedziałek – amerykańskie i polskie serwisy pogodowe – przewidują nawet po 34°C.  I to też nie będzie koniec niemalże afrykańskich upałów nad Narwią. Gorąco ponoć będzie do połowy sierpnia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0