poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Gość z Brazylii

W dniach: 13 - 18.07.2014 r. młodzież przebywają w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Łomży odwiedził student z Brazylii - Lukas, reprezentujący AIESEC - największą na świecie organizację studencką, której podstawowym celem jest odkrywanie i rozwój potencjału wśród młodzieży. Dzięki Lukasowi wychowankowie placówki dowiedzieli się bardzo dużo o Brazylii. Student przygotował bardzo ciekawe prezentacje, które każdego dnia pobytu zaznajamiały wychowanków placówki z nowymi informacjami na temat jego rodzinnego kraju. Młodzież miała możliwość „podszlifowania” języka angielskiego, gdyż Lukas porozumiewał się ze wszystkimi wyłącznie w tym języku.

 

Podczas tygodniowego pobytu w POW Gość poznał Łomżę i okolicę. Wspólnie z wychowawcami i wychowankami placówki odwiedził między innymi  : skansen w Nowogrodzie, Muzeum Przyrody w Drozdowie, Górę Królowej Bony. Codziennie wychowankowie placówki integrowali się z Lukasem poprzez: konwersacje, spacery po okolicy, wyjścia do kręgielni, mecze piłki siatkowej oraz wspólne grillowanie.

Tydzień upłynął bardzo szybko w miłej i przyjaznej atmosferze. Zarówno Lukas jak i wychowankowie placówki rozstali się bogatsi o nowe, ciekawe doświadczenia.

red. Krzysztof Jankowski

Marek Osowiecki
śr, 30 lipca 2014 11:41
Data ostatniej edycji: śr, 30 lipca 2014 12:06:05

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0