środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Brutalny napad w Łomży

Dwaj młodzi mieszkańcy Łomży 18-latek i 19-latek zaatakowali, przebywającego na strychu kamienicy przy ulicy Dwornej 32-latka. Sprawcy kopiąc i bijąc pięściami przewrócili pokrzywdzonego na ziemię, następnie przeszukali ubranie i plecak skąd zabrali dwa telefony komórkowe i pieniądze. Pobity mężczyzna z licznymi złamaniami trafił do szpitala. Do napadu doszło w sobotę. Jeden z napastników już jest w rekach policji, zatrzymanie drugiego ze sprawców – jak mówią policjanci - jest tylko kwestią czasu.

Napastnicy działali bardzo brutalnie. Pobity 32-latek doznał złamania żebra, złamania nosa, złamanie obu kości jarzmowych, ma też popodbijane oczy. 
Zatrzymanym napastnikiem jest 18-latek. Wczoraj usłyszał zarzut dotyczący popełnienia przestępstwa rozboju. Drugim ze sprawców napadu jest 19–latek bardzo dobrze znany łomżyńskim mundurowym, więc jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.
Policjanci podają, że odzyskali też skradzione w wyniku rozboju telefony. 

Dwóch napastników z psem
To nie jedyny napad do jakiego doszło w ostatnim czasie w Łomży. W niedzielę, tuż przed godziną 21.00, do jednego z barów na terenie miasta weszło dwóch mężczyzn z psem. Mężczyźni bardzo agresywnie zareagowali na prośbę właściciela o wyjście z psem na zewnątrz.  Jeden z nich, mocno zdenerwowany zaczął ubliżać i straszyć właściciela, a gdy to nie poskutkowało,  bijąc pięścią po twarzy, kopiąc po całym ciele i szczując psem zażądali wydania papierosów i pieniędzy. Jednak widząc opór właściciela bardzo szybko opuścili lokal. Pokrzywdzony 30-latek o całym zdarzeniu natychmiast powiadomił policję. Już po chwili na miejsce przyjechali mundurowi z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Napastnikami okazali się dwaj koledzy w wieku 29 i 33 lat. Mężczyźni byli pod znacznym wpływem alkoholu, młodszy wydmuchał prawie 2,2 promila a starszy ponad 2,4. Sprawcy noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania rozboju. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sadem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0