poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Ten alkohol mógł zabić

Blisko 1000 litrów nielegalnego spirytusu - prawdopodobnie odkażonego spirytusu technicznego, który miał zostać użyty jako spożywczy - przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej z Łomży. Trefnym towarem załadowany był zatrzymany do kontroli bus, którego kierowca odpowie teraz przed sądem.

fot. Służba Celna
fot. Służba Celna
fot. Służba Celna
fot. Służba Celna

Dostawczym citroenem zatrzymany przez łomżyńskich celników kierował 38-letni mieszkaniec Szczytna. Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że samochód załadowany jest kartonami, w których znajduje się ponad tysiąc plastikowych butelek z alkoholem. Przeprowadzone na miejscu badanie alkoholomierzem potwierdziło, że zatrzymany alkohol to spirytus o mocy 92 %. Jak podaje Maciej Czarnecki rzecznik Izby Celnej w Białymstoku zatrzymany alkohol to prawdopodobnie odkażany spirytus techniczny, który miał zostać użyty jako spożywczy. Potwierdzą to badania przeprowadzone w białostockim Laboratorium Celnym, do którego zostały wysłane próbki przechwyconego towaru. Aktualnie funkcjonariusze Służby Celnej ustalają skąd pochodził i kto miał być jego odbiorcą. 
Dodatkowo podczas kontroli tego samochodu funkcjonariusze znaleźli ponad 300 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Nielegalny towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Łomży. Przeciwko mężczyźnie wszczęto sprawę karną skarbową. Grozi mu wysoka grzywna.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0