piątek, 23 marca 2018 napisz DONOS@

Korytkowska Mistrzynią Polski

Justyna Korytkowska zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w biegu na 5000 metrów. Podczas rozgrywanych w Szczecinie Mistrzostw Polski Seniorów łomżanka ustanowiła nowy rekord życiowy 16:13,98, a na mecie wyprzedziła olimpijkę i rekordzistkę Polski (na 3000m z przeszkodami) Wiolettę Frankiewicz 16:15,51 (AZS AWF Kraków) i wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski, reprezentantkę kraju Agnieszkę Mierzejewską 16:15,66 (MOS Płomień Sosnowiec).

Justyna Korytkowska na mecie w biegu na 5000 metrów Mistrzostw Polski w Szczecinie
Justyna Korytkowska na mecie w biegu na 5000 metrów Mistrzostw Polski w Szczecinie
Mistrzyni Polski Justyna Korytkowska na najwyższym podium
Mistrzyni Polski Justyna Korytkowska na najwyższym podium

- To mój 10. medal Mistrzostw Polski, w tym 9. seniorów – cieszy się Justyna Korytkowska. -  Pierwszy zdobyłam w 2008 w Szczecinie! Na pewno to moje najszczęśliwsze miasto w Polsce jeśli chodzi o karierę sportową. A teraz po 6 latach zdobyłam tutaj mój pierwszy tytuł Mistrzowski. Biegło mi się bardzo dobrze, czułam w trakcie biegu, że będzie dobrze i to jest moja szansa. Oczywiście liczyłam się z tym, że biegam z bardzo utytułowanymi zawodniczkami więc jeśli zdobędę medal to będzie świetnie, ale otworzyła się szansa na złoto to błyskawicznie podjęłam walkę i się udało. Jestem przeszczęśliwa, mam formę i myślę że stać mnie na dużo lepszy wynik bo pomimo iż pobiegłam rekord życiowy to rezerwy są ogromne bo ostatni kilometr był 2:55. 

Zawodniczkę chwali jej trener i mąż Andrzej Korytkowski.
- Justyna po raz pierwszy na czele znalazła się na 100m przed metą i od tej pory zwiększała przewagę, która na mecie wyniosła ok. 10 metrów – opowiada. - Złoto było pewne i nie zagrożone. Ten medal to trzeci krążek Mistrzostw Polski zdobyty przez Justynę w tym roku - wcześniej był brąz na 10 000 m i 5km w biegu ulicznym.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0