poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

Kolejny arcybiskup z Łomżyńskiej Katedry

31 maja w Katedrze Łomżyńskiej odbyły się święcenia arcybiskupa Marka Zalewskiego, a 9 sierpnia na arcybiskupa zostanie wyświęcony tu ksiądz Wojciech Załuski. W niedzielę we wszystkich kościołach Diecezji Łomżyńskiej czytany był specjalny komunikat w sprawie święceń nowego arcybiskupa. Głównym konsekratorem będzie Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, czyli „premier” Watykanu. - Uroczystość święceń biskupich Nuncjusza Apostolskiego – naszego Rodaka, reprezentującego w swej posłudze Ojca Świętego i obecność w Łomży Kardynała Pietro Parolina, najbliższego współpracownika Papieża, stają się niepowtarzalną okazją wyrażenia przez cały Kościół Łomżyński duchowej więzi ze Stolicą Apostolską – napisał w komunikacie do wiernych diecezji ks bp Tadeusz Bronakowski.

Ks. Wojciech Załuska ma 54 lata i pochodzi z Andrzejewa. Został wyświęcony na księdza w Katedrze Łomżyńskiej w czerwcu 1985 r. przez ówczesnego biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza. 15 lipca 2014 roku, Ojciec Święty Franciszek wyniósł go do godności arcybiskupiej mianując jednocześnie Nuncjuszem Apostolskim w Burundi, w Afryce. Teraz, zgodnie z wolą arcybiskupa nominata, w Łomżyńskiej Katedrze odbędą się jego święcenia biskupie. 
Do udziału w tej podniosłej uroczystości biskup Tadeusz Bronakowski zaprasza wszystkich kapłanów i wiernych świeckich Diecezji Łomżyńskiej. Święcenia biskupie księdza Wojciecha Załuski będą miały miejsce w Katedrze Łomżyńskiej, w sobotę, 9 sierpnia 2014 r., o godz. 17.00.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0