wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Spychał z drogi

1,5 tysiąca złotych grzywny i półroczny zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski to kara jaką sąd w Zambrowie wymierzył litewskiemu kierowcy tira, który wyprzedzając osobówkę na końcu obwodnicy miasta zajechał jej drogę i zmusił do zjechania na pobocze. Całe zdarzenie uwiecznił wideorejestrator w policyjnym radiowozie.

Niebezpieczne wyprzedzanie

źródło: KWP Białystok

Filmik został nagrany w miniony poniedziałek. Wówczas policjanci z zambrowskiej drogówki patrolujący krajową ósemkę zauważyli nieprawidłowo wyprzedzającego kierowcę ciężarowego volvo z naczepą. Kierowca wykonywał manewr w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania, a dodatkowo nie zachował szczególnej ostrożności i podczas zjeżdżania na prawy pas ruchu zajechał drogę dla poruszającego się tamtędy samochodu osobowego. Zmusił w ten sposób kierującego osobówką do hamowania i zjechania na pobocze w celu uniknięcia zderzenia. 
Policjanci zatrzymali ciężarówkę do kontroli. Okazało się, że za jej kierownica siedział obywatel Litwy. Jak przekazuje oficer prasowy KPP w Zambrowie w związku z popełnionymi wykroczeniami i stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali w trybie przyspieszonym wniosek do sądu o ukaranie. Już we wtorek Sąd Rejonowy w Zambrowie, po rozpatrzeniu sprawy, nałożył na obywatela Litwy karę grzywny w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz wydał półroczny zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0