poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Przez Narew w Nowogrodzie nie przejedziesz

Od piątku 25 lipca do piątku 8 sierpnia, włącznie z nim, zamknięty będzie przejazd przez most na Narwi w Nowogrodzie. Zamknięcie spowodowane jest zmierzającą już ku końcowi przebudową mostu i „związanym z tym cyklem technologicznym wykonywanych prac” - poinformował Adam Solowiej, kierownik budowy z firmy Eurovia Polska S.A . Przez most w tym czasie nie będzie mógł przejechać żaden samochód łącznie z pogotowiem ratunkowym, strażą pożarną i policją. Najgorzej będą mieli mieszkańcy gminy Nowogród. Aby dojechać na drugą stronę rzeki będą musieli nadłożyć 40-50 kilometrów.

fot. UM Nowogród
fot. UM Nowogród

Kierowcy z Łomży jadący w kierunku Zbójnej czy Myszyńca mogą skorzystać z dwóch objazdów – nieco krótszego prowadzącego przez Piątnicę - Włodki - Chludnie - Kupninę - Serwatki – do Morgownik, lub jadąc dalej, ale szerszą drogą przez Kisielnicę i Korzeniste, gdzie skręca się w lewo na Morgowniki.

Remont mostu na Narwi w Nowogrodzie rozpoczął się w ubiegłym roku. Za wyjątkiem teraz już trzeciego całkowitego zamknięcia tym razem na dwa tygodnie, prace odbywają się przy zachowaniu możliwości przejazdu przez niego wahadłowo. 
W ramach prac mierzący blisko 250 merów długości most na Narwi ma zyskać nową nawierzchnię, ale także będzie miał m.in. szersze chodniki umożliwiające przeprowadzenie dwukierunkowego ciągu rowerowego z lewej oraz ciągu pieszego z prawej strony, oraz podniesioną dopuszczalną nośność. Zgodnie z planem remont mostu, który kosztuje ok. 14,5 mln zł, powinien zakończyć się do 30 października 2014. Ten remont powiązany jest także z przebudową drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku Nowogród – Kuzie, która prawie już się zakończyła.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0