poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Bomba w łomżyńskiej prokuraturze?

„W tej instytucji podłożono bombę, podczas wybuchu rozpyli śmiercionośne bakterie oraz gaz bojowy. Uciekajcie zginą ludzie. Bomba wybuchnie o 12.31” - mniej więcej takiej treści e-maile doszły nocą do łomżyńskiej prokuratury. Na miejscu są już służby ratownicze – policja, straż pożarna i pogotowie. Zarządzono ewakuację ponad 80 osób - pracowników obu prokuratur – Rejonowej i Okręgowej, oraz znajdującej się w tym samym budynku, przy Szosie Zambrowskiej, stacji Pogotowia Ratunkowego. Kolejną instytucją w której rzekomo ma być podłożona bomba jest Urząd Skarbowy w Łomży. Budynek przy ul. Polowej został odgrodzony przez służby i jest sprawdzany.

Służby przed urzędem skarbowym
Służby przed urzędem skarbowym
Odgrodzona siedziba prokuratury w Łomży
Odgrodzona siedziba prokuratury w Łomży

Informację o ewakuacji prokuratur potwierdza prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. Jak informuje do prokurator nocą doszły dwa e-maile z ostrzeżeniami o podłożonej bombie. 
Na miejscu jest już policji ze specjalnie wyszkolonym w poszukiwaniu ładunków wybuchowych psem, który po ewakuowaniu budynku zostanie wprowadzony do środka i będzie szukał ewentualnej bomby.
Prawdopodobnie to akcja ogólnopolska. Tej samej treści e-maile miały dotrzeć do wielu instytucji w kraju.
Po godzinie 10.30 dotrała informacja o tym, że bomba ma być także podłożona w budynku Urzędu Skarbowego przy ul. Polowej w Łomży. Także tu są już służby ratunkowe. Biurowiec został odgrodzony i jest sprawdzany.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0