środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

1% dał ponad 12 mln zł

Rozliczając się z ubiegłorocznych dochodów mieszkańcy regionu przekazali na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego ponad 12 mln zł – wynika z podsumowania Izby Skarbowej w Białymstoku. Wskazanie organizacji pomagającej innym jako beneficjant jednym procent płaconych podatków znajdowało się w blisko 299 tysiącach zeznań PIT. Zarówno pod tym względem jak i ze kwotowa ten rok dla OPP jest rekordowo dobry. Wszystkie przekazane pieniądze muszą trafić na konta organizacji do końca lipca.

- Ten jeden procent podatku to sto procent życzliwości i za to bardzo dziękuję – mówi Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, który na początku roku apelował a przekazywanie 1% podatku dochodowego organizacjom pozarządowym. - Wiem, że organizacje pożytku publicznego każdą złotówkę dobrze wykorzystają.  
W sumie w tym roku do dyspozycji tych złotówek będzie aż 12 milionów 25 tysięcy 61. 
- Gdyby każdy rozliczający się podatnik z województwa, przekazał 1 proc. swojego podatku, do OPP trafiłoby 13.282.977 zł. Natomiast, jak już wspomniano wyżej, trafiło do nich 12.025.061 zł, co stanowi 90,52 proc. możliwej do przekaznia kwoty. Rok wcześniej odsetek ten wynosił 89,77 proc – podaje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0