czwartek, 22 marca 2018 napisz DONOS@

Na OC można zaoszczędzić

Obowiązkowe OC w Łomży jest tańsze o 79 zł niż przed rokiem… wynika z 3. edycji „Cenowej mapy Polski OC” - raportu multiagencji CUK Ubezpieczenia. Ceny polis spadły w całym kraju, ale najtańszą i najdroższą ofertę dla jednego kierowcy nawet w samej Łomży nadal dzieli nawet kilkaset złotych różnicy.

Ceny OC w woj. podlaskim źródło: Cenowa mapa Polski OC – 3. edycja raportu multiagencji CUK Ubezpieczenia
Ceny OC w woj. podlaskim źródło: Cenowa mapa Polski OC – 3. edycja raportu multiagencji CUK Ubezpieczenia

Raport potwierdza, że w mniejszych miastach jest z reguły taniej niż w stolicach województw. Dobrze widać to na przykładzie województwa podlaskiego, gdzie minimalna cena za OC w największym Białymstoku jest o 80 zł wyższa niż w Łomży i o 73 zł niż w Suwałkach. Porównanie cen przeprowadzono przy takich samych jak w dwóch poprzednich edycjach założeniach - dla kierowcy w wieku 33-lat, który prowadzi samochód od 10 lat, posiada maksymalny poziom zniżek przy OC; i jeździ 7-letnim oplem astrą o mocy 90 KM oraz pojemności 1,4 l. 
Jak wynika z raportu w Łomży minimalna cena za OC wyniosła 247 zł, podczas gdy maksymalna stawka dla tego samego kierowcy u innego ubezpieczyciela aż 498 zł - czyli była dwa razy droższa. 
Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia zwraca uwagę na tę różnicę.
- Zarówno w najdroższym w regionie Białymstoku, jak i o wiele tańszej Łomży na ubezpieczeniu można zaoszczędzić poprzez sprawdzenie cen w różnych towarzystwach – mówi Kuczwalski. - Poza tym dobrze jest wiedzieć, że u dotychczasowego ubezpieczyciela nie zawsze jest najtaniej. Może tak być, ale nawet długi staż posiadania polisy w jednej firmie nie gwarantuje, że gdzie indziej OC nie da się kupić o np. 200 zł taniej.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0