piątek, 23 marca 2018 napisz DONOS@

Drużyny ŁKS-u 1926 wznowiły treningi

Mimo problemów z wyłonieniem nowych władz klubu oba zespoły Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu. Zarówno seniorzy jak i juniorzy starsi pierwsze zajęcia po urlopach odbyli na boisku... w Piątnicy.

fot. archiwum
fot. archiwum

Jako pierwsi na trening stawili się juniorzy ŁKS-u. Pod okiem trenera Arkadiusza Obryckiego ćwiczyło 12 zawodników - Z racji tego, że pierwszy trening zrobiliśmy o godzinie 16.30 część chłopaków nie mogła w nim uczestniczyć, bo pracowała. Jednak kolejne zajęcia będziemy robić później i frekwencja na pewno będzie wyższa - powiedział szkoleniowiec. 
Z nowych twarzy na zajęciach pojawił się na razie tylko wychowanek ŁKS-u, Konrad Kamieniowski, który przez ostatnie pół roku nie grał w piłkę. Na następnych treningach do zespołu mogą dołączać kolejni zawodnicy z drużyn z naszego regionu. 
Podopieczni trener Obryckiego trenować będą aż do startu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów (9-10 sierpnia) cztery razy w tygodniu. Rozegrają także kilka gier kontrolnych. Pierwsza z nich odbędzie się już dzisiaj. O godz. 19.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią jego zespół zmierzy się z seniorami KS Śniadowo. Kolejni rywale młodych ełkaesiaków to Victoria Jedwabne (19 lipca w Łomży), Narew Ostrołęka (23 lipca w Ostrołęce) oraz Skra Wizna (26 lipca w Łomży). 

Seniorzy wyczekują
Na pierwszym treningu pierwszej drużyny ŁKS 1926 Łomża frekwencja była jeszcze niższa. Na zajęcia przyszli Daniel Kacprzyk, Tomasz Staniórski, Marcin i Maciej Malinowscy, Tomasz Świderski, Kamil Stankiewicz, Mariusz Baranowski, Tomasz Brzozowski, grający trener Robert Speichler oraz dwóch nowych Amerykanów.
- Na kolejne zajęcia, podobnie jak w przypadku, mają stawiać się pozostali zawodnicy, którzy w poprzedniej rundzie byli w kadrze pierwszej drużyny - wyjaśnia Obrycki - O nowych twarzach na razie nic nie możemy powiedzieć, bo zarówno my trenerzy, jak i zawodnicy czekają na dokończenie Walnego Zebrania Członków i wybór nowych władz. Na razie, przynajmniej do czwartku, jesteśmy w zawieszeniu. Dopiero wtedy może się coś wyjaśni i będziemy mogli zapraszać nowych graczy na testy.
Póki co nie ma informacji o ubytkach kadrowych. Jedynie Rafał Maćkowski i Artur Bajor od 14 do 18 lipca przebywać będą na testach w I-ligowej Miedzi Legnica i oni dołączą do zespołu dopiero na początku przyszłego tygodnia. Wtedy też trener Speichler zaplanował obóz dochodzeniowy, w czasie trwania którego odbywać się będą dwa treningi dziennie. Seniorzy podczas przygotowań zagrają sześć sparingów: 
19 lipca - Znicz Biała Piska - ŁKS 1926 Łomża (2x60 minut) - mecz w Białej Piskiej 
23 lipca - Płomień Ełk - ŁKS 1926 Łomża (2x60 minut) - w Ełku 
26 lipca - ŁKS 1926 Łomża - Narew Ostrołęka (2x60 minut) - w Łomży 
30 lipca - ŁKS 1926 Łomża - Dąb Dąbrowa Białostocka (2x60 minut) - w Łomży 
2 sierpnia - ŁKS 1926 Łomża - Puszcza Hajnówka (2x60 minut) - w Łomży 
6 sierpnia - ŁKS 1926 Łomża - KS Śniadowo (2x45 minut) - w Łomży 

is

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0