niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zmiany z egazminach teoretycznych na prawo jazdy

Kolejne zmiany w egzaminach teoretycznych na prawo jazdy. Zmieniła się baza pytań, które system losuje podczas testów. Usunięto część pytań, które były niejasno sformułowane, w zamian jest 600 nowych. Zmiany zostały wprowadzone we wszystkich ośrodkach w tym samym czasie - mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, Mirosław Oliferuk.

Zmiany w bazie miały wpływ na to ile osób zdaje egzamin teoretyczny. Według danych z łomżyńskiego WORD, do tej pory było to ponad 40 procent zdających. Pierwszego dnia po wprowadzeniu zmian było to ponad 10 procent mniej.

Dyrektorzy WORD-ów uważają, że baza danych została zmieniona wbrew obowiązującemu prawu. Powołują się na art 56 ustawy o kierujących pojazdami, który mówi, że to dyrektorzy ośrodków organizują egzaminy i to oni powinni ostatecznie akceptować bazy pytań. Tymczasem Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych, która zarządza bazą zrobiła to bez konsultacji.

Rzecznik prasowy PWPW, Arkadiusz Słodkowski jest zdania, że wspomniany artykuł nie określa dokładnie, że to dyrektorzy mają zatwierdzać pytania na egzamin. I dlatego wprowadzone zmiany są zgodne z prawem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0