niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Drogowcy już na rondzie Kościuszki

Bez większych komplikacji w ruchu odbyło się rozpoczęcie prac na rondzie na Placu Tadeusza Kościuszki w Łomży. Rano drogowcy wygrodzili pas ruchu wewnątrz ronda i rozpoczęli prace remontowe od demontażu krawężników. Remont newralgicznego ronda mają potrwać prawie że do końca lipca. Później drogowcy wejdą na fragment ul. Wojska Polskiego od ronda Kościuszki za skrzyżowanie z ul. Polową.

Drogowcy będą pracować „pod ruchem” także ciężkich tirów, które szklakiem Via Baltica jadą przez Łomżę do i z państwa nadbałtyckich, a GDDKiA nie zgodziła się aby na czas remontu pojechały one objazdem przez Białystok. O ile w przypadku ronda prace zorganizowano w ten sposób, że kierowcy do dyspozycji cały czas będą mieli jeden pas ruchu, to w przypadku remontu Wojska Polskiego (w sierpniu)  ruch ma odbywać się wahadłowo. 

W trakcie wakacyjnych robót drogowcy mają m.in. sfrezować istniejącą nawierzchnię ulic, wymienić zniszczoną podbudowę oraz wykonać nowe „dywaniki” przy okazji przebudowują chodniki i zjazdy oraz regulując i naprawiając studzienki kanalizacyjny. Prace na zlecenie władz miasta prowadzi firma Bik Projekt. Koszt to 1,3 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0