niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

To już lato

Wakacje zaczęły się tydzień temu, ale dopiero ten weekend ma być prawdziwie letni. Pogoda zapowiada, że tysiące łomżan wybiorą się nad wodę. W mieście i regionie temperatura powietrza w cieniu sięgnie nawet 28°C. Zachmurzenie raczej małe i umiarkowane, choć w niedzielę przed wieczorem mogą pojawić się już pierwsze burze.

Łomża, numeryczna prognoza pogody na najbliższe 3 dni (model COSMO) źródło: pogodynka.pl
Łomża, numeryczna prognoza pogody na najbliższe 3 dni (model COSMO) źródło: pogodynka.pl

Dziś temperatura maksymalna w regionie wyniesie od 23°C do 25°C. Synoptycy zapowiadają niewielkie zachmurzenie i słaby południowy wiatr. W nocy temperatura spadnie do ok. 13°C, ale jutr od rana szybko będzie rosła. W sobotę termometry w cieniu mają wskazywać już od 26°C do 28°C. W dzień zachmurzenie małe, późnym popołudniem wzrastające do umiarkowanego. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.
Nocy z soboty na niedzielę będzie o kilka stopni cieplejsza niż z piątku na sobotę, a w niedzielę w ciągu dnia ma być jeszcze cieplej niż w sobotę. Amerykańskie serwery pogodowe zapowiadają, że późnym popołudniem nad miasto mogą nadciągnąć chmury, a wieczorem może być burza. 
Początek przyszłego tygodnia  zapowiada się już prawdziwie upalnie – z temperaturami w cieniu powyżej 30°C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0