piątek, 23 marca 2018 napisz DONOS@

Triumf nad Tamizą

Paweł Grygo, zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, świetnie wypadł w dwóch kolejnych biegach na dystansie 10 km w okolicach Londynu. Łomżyński biegacz wygrał Fuller’s London Pride oraz zajął drugie miejsce w Kings Langes Puffaten Race.

Paweł Grygo
Paweł Grygo

Fuller’s London Pride 10 km to bardzo ciekawy, a zarazem trudny technicznie bieg wzdłuż Tamizy w centrum Londynu. Po drodze były bardzo ładne widoki, które można było podziwiać, biegnąc promenadą wzdłuż rzeki. Jednak nie obyło się bez utrudnień. Jak przekazuje Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża to np. schody po który trzeba było wbiegać na mosty. 
- Największym utrudnieniem dla biegaczy była woda w okolicy 5 km która w najgłębszym miejscu sięgała prawie do kolan – podaje Korytkowski. 
Przeszkody te nie powstrzymały jednak Pawła Grygo, który pokonał dystans 10 km w  36,24 sek.  wygrywając bieg, w którym startowało 450 zawodników. 
Kolejny bieg rozgrywany był w oddalonej o 40 km od Londynu miejscowości Kings Langes. 
- Trasa bardzo różnorodna początkowa łagodna później z licznymi zbiegami i podbiegami, a końcówka biegu mordercza dla zawodników, gdyż ostatni kilometr składał się z 600-metrowego podbiegu – relacjonuje Korytkowski. - Upalna pogoda nie pozwoliły uzyskać dobrych czasów. Nasz zawodnik z czasem 35,47 sek. uplasował się na drugim miejscu. 
W tym biegu wystartowało około 400 sportowców.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0