czwartek, 22 marca 2018 napisz DONOS@

27 wątków w śledztwie w sprawie oświadczeń wicewojewody Dzierzgowskiego

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wszczęła śledztwo dotyczące oświadczeń majątkowych wicewojewody podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego - poinformowała PAP. Sprawę do prokuratury skierowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, które po kontroli oświadczeń pochodzącego z Łomży wicewojewody i szefa ludowców w województwie, podejrzewało, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa podania w nich nieprawdziwych informacji oraz składania nierzetelnych wniosków o uzyskanie kredytów i pożyczek bankowych.

Jak podała prokuratura w Olsztynie białostocka delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego doniesienie do prokuratury „o popełnieniu przestępstwa” złożyła 30 maja. Dokumenty najpierw trafiły do prokuratury w Białymstoku, ale ta w obawie przed możliwymi posądzeniami o stronniczość wyłączyła się ze sprawy, która ostatecznie trafiła do Olsztyna.
Prokurator Zbigniew Czerwiński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie informował, że  materiały dotyczące sprawy trafiły tu 9 czerwca. Teraz, jak podała Polska Agencja Prasowa, po analizie tych materiałów Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zdecydowała o wszczęciu, z czwartkową datą (26 czerwca 2014r.), śledztwa. 
- „Wątków, które dały podstawę do wszczęcia (śledztwa), prokurator referent wyodrębnił 27” - powiedziała PAP zastępca szefa tej prokuratury Aneta Maślany-Golańska.
PAP podaje, że prokurator zastrzegła, że trudno przesądzić, czym śledztwo zakończy się. Dodała, że nie wcześniej, niż za trzy miesiące będzie można mówić o jakichś ustaleniach.
PAP podaje, że wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski, w rozmowie z jej dziennikarzem, powtórzył to, co mówił też wcześniej, że nie zna szczegółów tej sprawy ani okoliczności skierowania przez CBA wniosku do prokuratury, poza doniesieniami prasowymi na ten temat.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0