czwartek, 22 marca 2018 napisz DONOS@

Białoruskie papierosy w podłomżyńskich piwnicach

Przejęcie 7 200 paczek papierosów pochodzących z przemytu to efekt ostatnich działań funkcjonariuszy łomżyńskiego urzędu celnego. Szacunkowa wartość rynkowa kontrabandy wynosi ok. 80 tys. złotych. Handlem nielegalnymi papierosami mieli zajmować się dwaj mężczyźni w wieku 22 oraz 60 lat, którym poza utratą cennego towaru grożą także wysokie grzywny.

fot. Izba Celna Białystok
fot. Izba Celna Białystok

Funkcjonariusze Służby Celnej na dwie prywatne posesje weszli po wcześniejszych ustaleniach, że ich właściciele mogą być związani z procederem handlu nielegalnymi towarami. W trakcie przeszukań celnicy znaleźli 7200 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Nielegalny towar przygotowany był do dalszej odsprzedaży i znajdował się między innymi w dwóch piwnicach pod mieszkaniem i w pomieszczeniach gospodarczych.
Papierosy zostały zabezpieczone przez łomżyńskich celników. Jak informuje Maciej Czarnecki rzecznik izby celnej w Białymstoku wobec osób zajmujących się nielegalnym procederem wszczęto sprawy karne skarbowe. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grożą im wysokie grzywny.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0