środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Strzeżona „plaża” szybciej i pod większym nadzorem

Ponad tydzień wcześniej niż planowano ruszyć ma kąpielisko na Narwi w Łomży. Dziś rozpoczęło się przygotowanie urządzeń plaży miejskiej i miejsca wyznaczonego do kąpieli w pobliżu mostu majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. - Jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne, to strzeżone „kąpielisko” ruszy już 18 czerwca i będzie funkcjonowało do końca wakacji – podał Łukasz Czech z ratusza, który wcześniej informował dziennikarzy, że otwarcie planowane jest na 27 czerwca.

fot. archiwum
fot. archiwum

Nad bezpieczeństwa osób korzystających z uroków kąpieli w Narwi czuwać będą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Czech podkreśla, że łomżyński WOPR jako jedyny złożył ofertę w konkursie na prowadzenie w Łomży miejsca wyznaczonego do kąpieli. Ratownicy mają być na plaży przy kąpielisku codziennie w godzinach od 11:00 do 19:00. 
- Ze względu na nasilające się w ubiegłych latach wybryki chuligańskie, parking przy plaży miejskiej będzie zamykany w godzinach 19.00 – 10.00, a ponadto przy wjeździe na teren plaży ustawiony zostanie znak drogowy „zakazu wjazdu” - podaje Łukasz Czech zaznaczając, że nocą ochronę terenu plaży i urządzeń kąpieliska zapewni firma ochroniarska. 
W okolicach plaży i kąpieliska w tym roku ma być więcej patroli Straży Miejskie i Policji.
- Prezydent Łomży zwrócił się do Komendanta Miejskiego Policji, aby policjanci rejon kąpieliska odwiedzali w szczególności w dni wolne od pracy oraz popołudniami w upalne dni robocze, w ramach ponadnormatywnych partoli, finansowanych ze środków miejskich – poinformował ratusz.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0