wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

„Po raz pierwszy w życiu cieszyłem się z płaczu dziecka”

Laura ma cztery tygodnie i mieszka z rodzicami i rodzeństwem w Łomży. Sławomir Pogorzelski to operator z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Pan Sławek każdego dnia podczas dyżuru odbiera dziesiątki zgłoszeń, zawiadamia właściwe służby. Kilka dni temu zdzwonił tata Laury z prośbą o pomoc. Dziewczynka zakrztusiła się mlekiem i przestała oddychać. CPR natychmiast przesłało informację do Pogotowia Ratunkowego, ale pan Sławek pozostał na linii i poinstruował rodziców co mają robić – najpierw oklepywać po pleckach dziecko, później zastosować sztuczne oddychanie. Udało się, Laura zaczęła płakać. Wtedy jak mówi pan Sławek „po raz pierwszy w życiu cieszyłem się z płaczu dziecka”.

W czwartek pan Sławek i Laura mieli okazję poznać się osobiście. Spotkanie zorganizował wojewoda podlaski Maciej Żywno by oficjalnie podziękować operatorowi za jego opanowanie, wrażliwość i profesjonalizm. Wręczył mu też koszulkę z nowym, bardzo wyjątkowym rozwinięciem skrótu CPR: pomoC, Profesjonalizm, SławomiR. 
Jak relacjonuje Joanna Gaweł rzecznik prasowy wojewody podlaskiego takie spotkanie nie mogło się obyć bez Laury i jej bliskich. Przyjechali specjalnie po to, by poznać pana Sławka i podziękować mu za uratowanie córeczki. Dla pana Sławka spotkanie z Laurą było największym podziękowaniem, choć w dowód uznania dostanie też nagrodę finansową
Laura dostała zaś od wojewody misia z numerem 112, żeby wiedziała gdzie dzwonić gdy potrzebna będzie pomoc.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0