czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Łomżanki wśród najlepszych akademickich drużyn lekkoatletycznych

Wysokie 8 miejsce (wśród 52) w klasyfikacji drużynowej wywalczyła kobieca reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży podczas rozgrywanych w Białymstoku Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Najlepiej łomżanki wypadły w biegu na 1500 metrów. Izabela Dziedziech przebiegając dystans w 4:30,90 s wywalczyła 3 miejsce, Justyna Korytkowska (4:33,67 s) była piąta, a Ewelina Lubiejewska (4:40,19 s) 8.

Dobrze wypadła także kobieca sztafeta 4x400m (K ) w składzie Emilia Majewska, Justyna Korytkowska, Izabela Dziedziech i Ewelina Lubiejewska, która zajęła 6 miejsce (4:07,49 s). Wysoko – na 8 miejscu w pchnięciu kulą – została sklasyfikowana Justyna Ormanowska (10,93 m).

Jan Kotowski opiekun studentek PWSIiP w Łomży podkreśla, że zdobycie drużynowo 8. miejsca jest wielkim sukcesem, bo w poprzednim starcie w AMP, dwa lata temu, nawet nie zostały sklasyfikowane.
- Łomżanki z wielkim impetem wkraczają do grona dziecięciu najlepszych uczelnianych kobiecych drużyn lekkoatletycznych w Polsce – podkreśla Kotowski. - W  AMP brało udział ponad 1300 zawodniczek i zawodników z 68 uczelni z całej Polski. Studentki PWSIiP, studiujące na różnych kierunkach, zostawiły daleko w tyle reprezentantów takich uczelni jak np. uniwersytet w Poznaniu, Łodzi czy Wrocławiu. W klasyfikacji wyższych szkół zawodowych zdecydowanie zwyciężyła nasza uczelnia przed PWSIiP Tarnów, którego zawodniczki zdobyły o 300 mniej punktów od naszych.  

Skład drużyny PWSIiP w Łomży na Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.
1. Justyna Korytkowska
2. Izabela Dziedzich
3. Ewelina Lubiejewska
4. Katarzyna Smakowska
5. Justyna Ormanowska
6. Anna Witkowska
7. Emilia Majewska
8. Anna Sobolewska
9. Monika Piszczatowska
10. Justyna Macko
11. Martyna Jabłońska


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0