poniedziałek, 19 marca 2018 napisz DONOS@

„Morski świat przyszłości” widziany z Łomży

Agnieszka Żyjewska, 15-letnia uczennica z kl. II c Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży, zajęła drugie miejsce wśród gimnazjalistów w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Morski świat przyszłości”. Za swoją pracę łomżanka dostała „cały plecak” nagród w tym tablet. Organizatorem konkurs było Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, a laureatów nagrodzono w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie w trakcie spotkania w ramach krajowych obchodów Europejskiego dnia Morza 2014.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat; uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży. W sumie nadesłano aż 4388 prac z całej Polski. Komisja konkursowa w każdej z trzech kategorii wiekowych wybrała trzy najlepsze dzieła młodych autorów oraz wyróżniła łącznie 60 prac. Obraz Agnieszki Żyjewskiej, który powstał na zajęciach koła plastycznego prowadzonego przez panią Krystynę Kamińską, i zajął drugie miejsce w grupie wiekowej 14-16 lat .
Nagrodę uczennica „jedynki” odbierała z rąk Doroty Pyć Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Konstantego Oświęcimskiego przewodniczącego Parlamentarnego zespołu ds. Gospodarki Morskiej.

Foto: nagrodzona praca
Foto:
Foto: Agnieszka Żyjewska z Krystyną Kamińską
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0