Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 12 maja 2021 napisz DONOS@

WIEŚCI Z ODDZIAŁÓW

W „Klubie Rzymskim” pracowników Akademii Górniczo-Hutniczej odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Krakowskiego TPZŁ. Dyskusja dotyczyła spraw organizacyjnych: zaległości w opłacaniu składek, słabej frekwencji na spotkaniach, małej aktywności i braku inicjatywy. Sytuację usprawiedliwia wysoki procent sędziwych członków, w wieku około 80 lat. W ubiegłym roku odeszły na wieczną wartę:
kol. Helena Szpila z d. Czechowska
kol. Regina Sokołowska z d. Matejkowska.
Podczas ostatniego zebrania przyjęliśmy oświadczenie o następującej treści:
„My, członkowie Oddziału Krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej popieramy gorąco APEL WAWELSKI. Przy zachowaniu tradycyjnej kultury ludowej oraz kultywowaniu wszystkiego, co zakorzenione w naszej polskiej historii i ludowości nie mamy obaw, iż obce wpływy kulturowe zagrożą naszej tożsamości ludowej i narodowej. Warunkiem jest jednak poszanowanie tradycji, historii, kultury innych narodów na zasadzie partnerstwa w zjednoczonej Europie. Wydaje się, iż płaszczyzną wolną od wpływów politycznych będzie strefa kultury i twórczości szeroko pojętej na zasadzie tolerancji – bogactwo naszej rodzimej kultury wzbogaci dorobek innych narodów i ugruntuje naszą pozycję w Europie”.
W tym roku, z okazji 15-lecia Oddziału Krakowskiego planujemy zorganizowanie Spotkania Jubileuszowego. O terminie i programie powiadomię w stosownym czasie.
Ewa Chętnik-Donatowicz
Prezes Oddziału Krakowskiego

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę