wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Kredyt na długi... czas

Ponad 20 milionów złotych kredytu chcą władze Łomży. Właśnie ogłoszono przetarg na wyłonienie banku, który udzieli go miastu. Pieniądze są potrzebna na spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie deficytu budżetu miasta w 2014 r.. Dług ma być spłacony do końca 2027 roku.

„Przedmiotem zamówienia jest usługa bankowa dotycząca zaciągnięcia przez Miasto Łomża długoterminowego kredytu w kwocie 20 413 350 złotych na spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie deficytu budżetu miasta w 2014 r.” 
Miasto liczy że pieniądze z kredyty będzie mogło wykorzystywać już od 1 sierpnia. 

Zgodnie z ostatnimi dokumentami finansowymi przedstawianymi miejskim radnym zadłużenie miasta na koniec tego roku ma wynieść 115 milionów 913 tysięcy 601 złotych i 97 groszy. 

Władze miasta zakładają jednak, że począwszy od 2015 roku w Łomży nie będą zaciągane już żadne kredyty, dług publiczny ma sukcesywnie maleć, a miasto ma osiągać dodatnie wyniki budżetu, z którym mamy spłacić stare długi. 
Nawet kontrolująca wydatki samorządów Regionalna Izba Obrachunkowa akceptując ten ambitny zwracała uwagę na jego słabostkę – to, jak się wydaje, nadmierny optymizm. Zobacz: RIO o długu Łomży „pozytywnie z uwagą”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0