wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Milion złotych to za mało na remont ronda na Placu Kościuszki i kawałka Wojska Polskiego

Cztery firmy złożyły swoje oferty w miejskim przetargu na przebudowę około 800 metrów ulicy Wojska Polskiego wraz z rondem na Placu T. Kościuszki w Łomży. Miasto na to zadnie, które miałoby być wykonane do połowy września, chciało wydać 1 milion złotych. Okazało się, że żaden z przedsiębiorców nie był w stanie zaproponować ceny w tej granicy. Najniższa oferta przekroczyła 1,3 mln zł.

Ul. Wojska Polskiego
Ul. Wojska Polskiego

Zgodnie planami w ramach przetargu miał być wyłoniony wykonawca remontu zniszczonej nawierzchni ulicy. Przebudowa odcinka ulicy, zaczynającego się przed skrzyżowaniem Wojska Polskiego z ulicami Partyzantów i Makowej aż do wylotu z ronda na Placu Kościuszki w ulicę Zjazd, polegać ma przede wszystkim na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni bitumicznej i wykonaniu nowej wraz z fragmentarycznym, w kilku miejscach, wykonaniem pełnej podbudowy jezdni. W ramach prac przebudowane mają być także chodniki i zjazdy, wymienione krawężniki, naprawione studzienki kanalizacyjne oraz wygospodarowany dodatkowy parkingu na 9 miejsc przy zjeździe z ronda na Placu Kościuszki w ul. Długą. 
Ratusz chciał aby prace mogły zacząć się jeszcze przed wakacjami, i zakończyć tak aby można było je odebrać do połowy września. W budżecie miasta na to zadnie zapisano 1 mln zł. I tyle miasto zaoferowało w przetargu. Po otwarciu wszystkich złożonych ofert okazało się, że to za mało... Najniższą cenę zaproponowała łomżyńska firma BIK Projekt, ale i ona przekraczała kwotę ratusza o 310 tys zł. Kolejne oferty były droższe. PKB Łomża gotowa jest wykonać to zadanie za niemal 1,4 mln zł, a Makbud łomżyński oddział firmy Unibep za 1,575 mln zł. Najdroższą ofertę opiewającą na niemal 1,75 mln zł złożył białostocki Strabag. 

Na razie nie wiadomo co zrobią władze miasta. Mogą albo dodać pieniędzy, albo ogłosić nowy przetarg licząc, że przedsiębiorcy jeszcze zejdą z ceny.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0