Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@

Rockowa młodzież z Łomży

Aż 16 nagród i wyróżnień przyznało jury młodym wokalistom, uczestnikom VII Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej BIG BIT. Dzieci i młodzież śpiewały ponadczasowe polskie rockowe przeboje lat 80., zaskakując często nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale również choreografią czy stylizowanymi na tamtą dekadę strojami. Publiczność szczególnie gorąco przyjęła żywiołowy występ przedszkolaków z PP nr 5, które wykonały hit Oddziału Zamkniętego „Andzia i ja”. W kategorii starszych uczniów szkół podstawowych do końca nie było wiadomo która z fenomenalnie wcielających się w Korę z Manaamu dziewcząt zwycięży, zaś w kategorii gimnazjalnej też doszło do zażartej walki na piosenki: dynamiczny przebój Maanamu i bardziej liryczny utwór Krystyny Prońko.

Organizowany przez Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych festiwal BIG BIT to jedna z nielicznych tematycznych imprez tego typu w kraju. W tym roku utalentowani wokalnie kilku i kilkunastolatkowie stanęli przed trudnym zadaniem, ponieważ musieli zaśpiewać ponadczasowe polskie przeboje z lat 80. Podzielonych na trzy kategorie wiekowe śmiałków było ostatecznie 26. i większość z nich sprostała wyzwaniu, udowadniając, że najmłodsze pokolenie nie interesuje się tylko hip-hopem, disco czy muzyką ekstremalną. 
W grupie do kl. III szkoły podstawowej włącznie furorę zrobił występ 5,5 letniego Mateusza Konika, który wcielił się w Krzysztofa Jaryczewskiego, a w megahicie „Andzia i ja” towarzyszył mu nie tylko trzyosobowy Oddział Zamknięty, ale też trzy urocze chórzystki, czyli koledzy i koleżanki z Publicznego Przedszkola nr 5 w Łomży. Przedszkolaki wyśpiewały I nagrodę, podzieloną  z doskonale śpiewającą „O! Nie rób tyle hałasu” Maanamu podopieczną Bernarda Karwowskiego ze Studia Piosenki PopArt Ingą Mikołajczyk. Drugiej nagrody jury w składzie: Liliana Horoszko, Michał Haratym, Łukasz Lipski i niżej podpisany nie przyznało, zaś trzecią zdobył doskonale czujący bluesa Błażej Rafałowski, przygotowany przez Annę Kaptór z Korzennego Warsztatu Muzyki, zaś z wyróżnień cieszyły się Otylia Czochańska, Iga Mazurek i Paulina Chyl.
W kategorii uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej walka była najbardziej wyrównana. Triumfujące ex aequo Paula Rafałowska (uczennica Anny Kaptór) i Inga Wawrzynkowska (podopieczna Bernarda Karwowskiego) zaśpiewały „Boskie Buenos” Maanamu i każda zrobiła to inaczej. Szczególnie zadziwiła wszechstronność wokalna 10-letniej Ingi, na co dzień skrzypaczki, która w końcówce utworu popisała się nawet dość mocnym growlingiem. Podobały się też występy Mateusza Niksy (II miejsce) oraz Damiana Śliwińskiego i Joanny Truskolaskiej, którzy ex aequo zajęli miejsce III,  wyróżniono też Emilię Lutostańską. 
Uczniów gimnazjów wystąpiło ośmioro i czworo z nich nagrodzono. Bezdyskusyjnie zwyciężyła Barbara Tarczewska, uczennica kl. III  PG nr 6. Śpiewająca pod okiem Magdy Sinoff w Studio Wokalnym eMDeK wokalistka popisowo wykonała wielki przebój Krystyny Prońko „Jesteś lekiem na całe zło”. Drugie miejsce zajęła Joanna Dłużniewska, śpiewająca dynamiczne „Boskie Buenos” i w jej przypadku można mówić o triumfie podwójnym, ponieważ nie załamała się drobnym błędem, zaśpiewała jeszcze raz od początku i zdobyła nagrodę. Miejsce III przypadło Alicji Kopczewskiej, zaś wyróżnienie Aleksandrze Raszczyk, również ze Studia Wokalnego eMDeK.
Zwycięzcy festiwalu wystąpią podczas koncertu „Słoneczna Estrada” w sobotę 31 maja na łomżyńskich bulwarach, tam też odbiorą nagrody za festiwalowe sukcesy.
Wojciech Chamryk
Fot. Marcin Kossakowski/MDK-DŚT

240308092554.png

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę