poniedziałek, 19 marca 2018 napisz DONOS@

Brakuje prestiżu

Najwyżej za innowacyjność, najsłabiej na prestiż została oceniona Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” łomżyńska uczelnia tak jak i przed rokiem znalazła się na 14. miejscu wśród państwowych wyższych szkół zawodowych w Polsce.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
wyniki łomżyńskiej PWSIiP w rankingu Perspektyw 2014
wyniki łomżyńskiej PWSIiP w rankingu Perspektyw 2014

W 15. jubileuszowej edycji rankingu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oceniono w sumie 195 polskich uczelni. Najlepszą akademicką uczelnią w Polsce jest Uniwersytet Warszawski, który wyprzedził minimalnie Uniwersytet Jagielloński. Pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W rankingu państwowych wyższych szkół zawodowych oceniano 27. uczelni. Zwyciężyła PWSZ im. Prezydenta Wojciechowskiego w Kaliszu, która uzyskała wskaźnik 100%. Łomżyńska PWSIiP ze wskaźnikiem 60,17% sklasyfikowana została na 14 miejscu. Najwyżej na 100% oceniono innowacyjność uczelni. Za warunki kształcenia i siłę naukową uczelnia otrzymała po ponad 59%. Nieco ponad 41% za umiędzynarodowieniem, a najmniej niespełna 36% za prestiż.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0