niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

W Łomży powstaną miejskie żłobki

Wniosek o utworzenie dwóch miejskich żłobków wysłał prezydent miasta do miejskich radnych. Decyzja o ich powołaniu miałaby zapaść podczas przyszłotygodniowej sesji Rady Miasta. Żłobki mają powstać przy dwóch miejskich przedszkolach – przy Publicznym Przedszkolu Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Spółdzielczej 8 oraz przy Publicznym Przedszkolu Nr 8 przy ul. Studenckiej 13.

- W związku z rosnącym społecznym zapotrzebowaniem na objęcie opieką dzieci w wieku do lat trzech; licznymi zgłoszeniami rodziców o przyjęcie dzieci w tej kategorii wiekowej do łomżyńskich przedszkoli i po dokonania wstępnego naboru, stwierdzam pilną potrzebę organizacji żłobków na terenie naszego miasta – czytamy we wniosku prezydenta Mieczysławą Czerniawskiego o utworzenie dwóch żłobków. - W przedszkolach Nr 4 i Nr 8 w trakcie tegorocznego naboru elektronicznego wyodrębniono grupy dla dzieci w wieku do lat trzech. Wydział Oświaty w celu wykorzystania możliwości pozyskania środków zewnętrznych na organizację żłobków złożył ofertę konkursową do programu „Maluch 2014”. Nasza oferta została zakwalifikowana do finansowania i znalazła się na 2 miejscu ogólnopolskiej listy rankingowej w konkursie. W ramach pozyskanych środków inwestycyjnych, na organizację i wyposażenie, będziemy mogli przeznaczyć 241 808 zł. Na wydatki bieżące - prowadzenie żłobków (w tym wynagrodzenia pracowników) w czwartym kwartale 2014 r. przeznaczono kwotę 166 208 zł.

Oba żłobki – jako Miejski Żłobek nr 1 (ul. Studencka 13) i Miejski Żłobek nr 2 (ul. Spółdzielcza 8) – miałyby rozpocząć funkcjonowanie 1 września 2014 roku. W sumie miejsca w nich znajdzie 53 maluchów. Zgodnie z zapisami projektów statutów żłobków przyjmowane do nich byłyby dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia z terenu całego miasta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0