wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Strażacy docenieni

4 maja w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana strażacy świętują Międzynarodowy Dzień Strażaka. W tym roku łomżyńscy strażacy uroczystości zorganizowali tydzień później. Strażackie świętowanie rozpoczęto Mszą Świętą odprawioną w intencji strażaków w kościele pw. Świętego Jakuba Apostoła w Jedwabnem. Później była „świecka” część uroczystości podczas której kilkudziesięciu strażaków odebrało odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

W Jedwabnem na uroczystościach z okazji Dnia Strażaka spotkali się zarówno strażacy zawodowi jak i ochotnicy ze wszystkich gmin powiatu łomżyńskiego, ale także przedstawiciele służb mundurowych i współpracujących ze strażakami instytucji oraz lokalni vip-owie z posłem Lechem Kołakowskim, wicewojewodą Wojciechem Dzierzgowskim i członkiem zarządu województwa Jackiem Piorunkiem na czele. 

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Najcenniejszą złotą „Odznakę Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymali st.kpt. w stanie spoczynku Wiesław Niklewicz. 
Srebrne „Odznaki Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymali brygadier Andrzej Ksepka młodszy brygadier Sławomir Mieczkowski, którzy tego samego dnia oficjalnie odebrali przyznane im od 4 maja awanse – odpowiednio z mł.bryg. i st.kpt. W sumie podczas jedwabieńskiej uroczystości przyznano awanse na wyższe stopnie służbowe 9 strażakom, a czterech kolejnych otrzymało odznaki „Wzorowy Strażak”.

Wręczono także ponad 20 odznaczeń przyznanych przez zarząd główny, zarząd wojewódzki i zarząd powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. „Złoty Znak Związku” otrzymał dh Jan Kędziorek. To najwyższe odznaczenie strażacki nadawane od okresu międzywojennego. Złoty Znak Związku OSP RP nadawany jest za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej lub w Związku OSP RP. Odznaką tą może być uhonorowana osoba lub instytucja, która w sposób znaczący zasłużyła się dla działalności Związku OSP RP, jak również Ochotnicza Straż Pożarna o co najmniej 100-letniej działalności.

Foto: fot. KM PSP Łomża
Foto: fot. KM PSP Łomża
Foto: fot. KM PSP Łomża
Foto: fot. KM PSP Łomża
Foto: fot. KM PSP Łomża
Foto: fot. KM PSP Łomża
Foto: fot. KM PSP Łomża
Foto: fot. KM PSP Łomża
Foto: fot. KM PSP Łomża

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0