niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Poseł Bogucki opuścił SP Zbigniewa Ziobro

Pochodzący z okolic Wysokiego Mazowieckiego poseł Jacek Bogucki, szef regionalnych struktur Solidarnej Polski, poinformował, że zdecydował się wystąpić z klubu parlamentarnego tej partii. Poseł, który do Sejmu, tak jak wszyscy parlamentarzyści SP został wybrany z listy PiS, mówi, że chce być teraz posłem niezależnym i przekonuje, że „jedyną partią, która jest realną alternatywą wobec złych rządów Donalda Tuska jest Prawo i Sprawiedliwość”.

Poseł Jacek Bogucki
Poseł Jacek Bogucki

Jak przekazuje PAP poseł Bogucki powiedział, że zdecydował się na wystąpienie z klubu parlamentarnego Solidarnej Polski, bo klub nie spełnił jego oczekiwań. W oświadczeniu Bogucki ocenił, że Polska potrzebuje dziś zmiany i „sprawnych, uczciwych, kompetentnych rządów”. Według niego w obecnej sytuacji „jedyną partią, która jest realną alternatywą wobec złych rządów Donalda Tuska jest Prawo i Sprawiedliwość”. Zdaniem Boguckiego właśnie wokół PiS powinny zjednoczyć się dziś wszystkie siły prawicowe na polskiej scenie politycznej.
- Moja decyzja jest przemyślana i wynika z głębokiej troski o dobro Polski i Polaków. Po opuszczeniu klubu będę posłem niezależnym - zadeklarował Bogucki.

Jacek Bogucki w Sejmie zasiada od 2005 r. Zawsze był wybierany z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2007 roku, gdy premierem był Jarosława Kaczyńskiego Bogucki wszedł nawet do rządu jako wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Po wyborach z 9 października 2011 roku, 16 posłów i 1 senator, wybranych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości opuściło partię już 7 listopada klub parlamentarny „Solidarna Polska”. Jego powstanie wiązało się z usunięciem z PiS trzech posłów do Parlamentu Europejskiego Tadeusza Cymańskiego, Jacka Kurskiego i Zbigniewa Ziobry, który ostatecznie został szefem nowej partii.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0