poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Obwodnica czeka na decyzję

Drogowcy uzupełnili wniosek o decyzję środowiskową dla obwodnicy Łomży. Jak przekazuje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w piątek 2 maja dokumenty zostały przesłane do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. - Uzupełnienie dotyczy przede wszystkim analizy w zakresie oddziaływania dróg i mostu na ptaki, oraz zwiększenia liczby projektowanych przejść dla zwierząt – mówi Malinowski dodając, że w ocenie drogowców uzupełnienie to zaspokoi oczekiwania RDOŚ.

Projekty obwodnicy Łomży budowanej w ramach Via Baltica. GDDKiA jako wariant preferowany w dalszym ciągu wskazuje tzw. daleki zachodni - na mapie kolor niebieski. Drogowcy sami skreślili już, nawet jako hipotetyczny, wariant wschodni (czerwony)
Projekty obwodnicy Łomży budowanej w ramach Via Baltica. GDDKiA jako wariant preferowany w dalszym ciągu wskazuje tzw. daleki zachodni - na mapie kolor niebieski. Drogowcy sami skreślili już, nawet jako hipotetyczny, wariant wschodni (czerwony)

Przypomnijmy, po jesiennej decyzji drogowców o wyłączeniu obwodnicy Łomży z wniosku dotyczącego budowy całej Via Baltica od Ostrwi Mazowieckiej po Szczuczyn, i wywołanych nią protestach w Łomży, w lutym tego roku drogowcy złożyli do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku nowy wniosek w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S 61. Drogowcy zaproponowali zbudowanie jej po stronie zachodniej miasta, przy czym we wniosku zawarte zostały dwa warianty jej przebiegu, przy czy jako najkorzystniejszy do realizacji wskazali tzw. wariant daleki zachodni (jasno niebiesku na załączonej grafice). Szybko okazało się, że wniosek drogowców jest niepełny dlatego RDOŚ wezwał ich do uzupełnienia go w ciągu dwóch miesięcy. Ten termin właśnie mija. Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA przekazuje, że w piątek, 2 maja, żądane uzupełnienie wniosku zostało przesłane do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. 

Teraz RDOŚ ponownie oceni złożony przez drogowców wniosek. Jeśli nie będzie miał zastrzeżeń decyzja środowiskowa powinna zostać szybko wydana. Goszcząca w Łomży dwa tygodnie temu wicepremier Elżbieta Bieńkowska mówiła, że spodziewa się jej najpóźniej do września.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0