sobota, 24 marca 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prokuratura chce dożywocia dla Beaty Z.

Dożywocia zażądał we wtorek (6.05) prokurator w procesie 43-letniej mieszkanki Hipolitowa, oskarżonej o zabójstwo w latach 2000-2012 piątki swoich nowo narodzonych dzieci. Przed Sądem Okręgowym w Łomży trwają mowy końcowe stron w tym procesie. - Materiał dowodowy uprawnia, a wręcz zobowiązuje do tego, aby zapadł wyrok skazujący - mówił w swoim końcowym wystąpieniu prokurator Janusz Sobieski z Prokuratury Okręgowej w Łomży. W jego ocenie, zabójstwa dzieci były zaplanowane, oskarżona działała z pełną świadomością, przy najwyższym stopniu premedytacji i z zamiarem bezpośrednim.

Beata Z. na ławie oskarżonych
Beata Z. na ławie oskarżonych

Prokuratura Okręgowa w Łomży oskarżyła Beatę Z. o zabójstwo jej dzieci urodzonych w 2000, 2003, 2008, 2010 i 2012 r. - trzech chłopców i dwóch dziewczynek. Według prokuratury, kobieta pozostawiała je po porodzie w takim miejscu i warunkach, w których nie miały szans na przeżycie. W ocenie śledczych nie podjęła ona żadnych starań, by umożliwić im przeżycie.

W śledztwie Beata Z. przyznała się do zarzutów dotyczących zabójstw dzieci. Mówiła też wtedy, że to postawa konkubenta, który nie interesował się nią, gdy zachodziła w kolejne ciąże, decydowała o tym, iż nie chciała tych dzieci. Na początku procesu, w grudniu ubiegłego roku, zmieniła jednak wyjaśnienia. Przyznała się wówczas nie do zabójstw noworodków, a jedynie do nieudzielenia im pomocy.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0