środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Mroźna noc

To prawdopodobnie będzie najzimniejsza noc tej wiosny. Temperatura powietrza wczesnym rankiem w Łomży ma spaść do -3 stopni Celsjusza, a przy gruncie możliwe są spadki temperatury w regionie nawet do -7 st. C. Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydali specjalne ostrzeżenie nadając przymrozkom pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

Nadanie pierwszego stopnia zagrożenia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, a nawet możliwe jest zagrożenie życia.  
Maciej Maciejewski, dyżurny synoptyk, prognozuje że na obszarze województwa podlaskiego począwszy od północy  do godziny 7.00 jutro rano temperatura minimalna wyniesie od - 3 st. C do -1 st. C, a przy gruncie nad ranem możliwe są spadki temperatury do -7st. C.  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska synoptyk określił na 90%.

Później ma się robić już cieplej. Kolejnej nocy temperatura ma w Łomży spaść do +7, + 8 st. C., a w środę w ciągu dnia na termometrach ponownie ma być nawet + 20 st. C, choć możliwe że tego dnia nieco popada deszcz. 

Z wielodniowych prognoz meteorologicznych wynika że „zimnych ogrodników”, przypadających w dniach 12-14 maja, w tym roku już nie będzie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0