poniedziałek, 19 marca 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego

Dla 379 tysięcy uczniów trzecich klas gimnazjum to będzie najważniejsze wydarzenie w ich edukacyjnym życiu. O 9:00 zaczną pisać pierwszy egzamin gimnazjalny. W województwie podlaskim przystąpi do niego około 12 tysięcy uczniów. Na początku uczniowie zmierzą się z testem z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na jego rozwiązanie będą mieć 60 minut. Po godzinnej przerwie, o 11:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego. Na jego napisanie uczniowie będą mieć półtorej godziny.

W czwartek (24.04) gimnazjalistów czekają kolejne egzaminy. O 9:00 rozpocznie się godzinny test z przedmiotów przyrodniczych. O 11:00 trzeba będzie rozwiązywać zadania z matematyki. Uczniowie będą mieć na to 90 minut.

Trzeci dzień egzaminów to testy z języka obcego. O 9:00 napiszą egzamin na poziomie podstawowym z jednego, wybranego przez siebie języka: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Ta część dotyczy tych gimnazjalistów, którzy danego języka zaczęli uczyć się w gimnazjum. Jeżeli jest to jednak kontynuacja nauki ze szkoły podstawowej, wtedy uczeń musi też napisać egzamin na poziomie rozszerzonym. Ten rozpocznie się o 11:00. Oba poziomy egzaminów z języka obcego trwają 60 minut.

Wyniki z egzaminu gimnazjalnego są ważne dla przyszłości edukacyjnej uczniów. Będą one brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0