wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Most w Nowogrodzie zamknięty na tydzień

Przez tydzień począwszy od jutra (środy 23, kwietnia) kierowcy nie będą mogli przejechać przez most Narwi w Nowogrodzie. Most zamykany jest w związku z remontem jakiemu poddawany jest już od kilku miesięcy. Od czasu jego rozpoczęcia, za wyjątkiem tygodnia na przełomie listopada o grudnia ubiegłego roku gdy także całkowicie go zamknięto, ruch na moście odbywa się wahadłowo. Zgodnie z planem most ma być zamknięty od przyszłego wtorków włącznie z nim, a cały remont ma zakończyć się w październiku.

Remontowany most w Nowogrodzie
Remontowany most w Nowogrodzie

Adam Sołowiej, kierownik budowy, informując o całkowitym zamknięciu ruchu na moście w dniach 22-29 kwietnia (włączeni) uzasadnia to „cyklem technologicznym wykonywanych prac”. 

Remont mostu na Narwi w Nowogrodzie prowadzony jest w ramach przebudowy drogi nr 645 na odcinku Nowogród - Kuzie. Most remontuje firma Eurovia Polska S.A., z Bielan Wrocławskich, która wygrała przetarg oferując wykonanie prac za niespełna 14,4 mln zł. Mierzący blisko 250 merów długości mostu na Narwi ma zyskać nową nawierzchnię, ale także będzie miał m.in. szersze chodniki umożliwiające przeprowadzenie dwukierunkowego ciągu rowerowego z lewej oraz ciągu pieszego z prawej strony, oraz podniesioną dopuszczalną nośność. Zgodnie z planem remont powinien zakończyć się do 30 października 2014.
W tym samym czasie przebudowane mają zostać ponad 18 km drogi wojewódzkiej 645 od granicy województwa do Gawrychy, Gawrychy – Dłużewo i Zbójna – Nowogród, a także fragment drogi prowadzący przez Nowogród wraz z największym skrzyżowaniem z drogą wojewódzką (648) prowadzącą z Nowogrodu do Miastkowa i fragment tej drogi. Tę część zadania prowadzi łomżyńska firma Makbud.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0