środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Żubr w biało-czerwonej czapce z daszkiem

Żubr Oliwii Dmochowskiej, uczennicy klasy Ic Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie, stanie się oficjalną maskotką Zambrowa. Na podstawie jej rysunku pluszaka, ale i inne gadżet, które będą stanowiły element promocyjny miasta, ma stworzyć zawodowy plastyk. Projekt maskotki wybrali sami mieszkańcy miasta w głosowaniu internetowym. Na zwycięskiego żubra Oliwii Dmochowskiej oddano blisko 40% głosów choć miał on 9 konkurentów.

Tak ma wyglądać maskotka Zambrowa. Rysunek Oliwii Dmochowskiej.
Tak ma wyglądać maskotka Zambrowa. Rysunek Oliwii Dmochowskiej.

W zambrowskim konkursie na rysunek maskotki miasta wystartowało 70 dzieci, które 1 kwietnia samodzielnie wykonały prace w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. 10 najlepszych z nich przeszło do drugiego etapu głosowania on-line. 
- Plebiscyt cieszył się ogromnym zainteresowaniem, w głosowaniu internetowym udział wzięło 2771 respondentów, czego 110 głosów pochodziło spoza kraju – podano na oficjalnej stronie internetowej Zambrowa. - Zwycięska praca otrzymała 1055 głosów, co stanowi 38,07% wszystkich oddanych głosów. 

Autorką zwycięskiego rysunku, który stanie się podstawą do opracowania prawdziwej maskotki przez zawodowego plastyka, jest Oliwia Dmochowska, uczennica klasy Ic Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. W nagrodę otrzyma miesięczny karnet do Kina w Centrum Kultury w Zambrowie dla siebie i członków najbliższej rodziny oraz maskotkę wykonaną na podstawie swojej pracy. Nagroda zostanie wręczona 1 czerwca 2014 roku na scenie Letniej Estrady (przy budynku Miejskiej Biblioteki, ul. Wyszyńskiego) około godziny 15.00 podczas koncertu zespołu Gawęda w ramach zambrowskiego TYGODNIA DZIECKA.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0