Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Gdzie był prezydent gdy nie było go w ratuszu?

Tylko 149 całych dni w gmachu Urzędu Miasta przy Starym Rynku spędził w ubiegłym roku prezydent Łomży. Najwięcej nieobecności Mieczysława Czerniawskiego w jego gabinecie wiązało się ze zdrowiem, ale wynikały one także z należnego urlopu i służbowych delegacji, w które prezydent najwyraźniej lubi wyjeżdżać. I choć już na samym początku urzędowania Czerniawski zapowiadał, że – w przeciwieństwie do poprzednika – nie będzie przesiadywał w ratuszu, ale sprawy miasta załatwiał w rozjazdach okazuje się, że z roku na rok jest ich coraz mniej. W pierwszym roku urzędowania w ratuszu prezydent Czerniawski w delegację wyjeżdżał częściej niż w co czwarty dzień, a w ubiegłym roku było ich już niemal o połowę mniej.

Z przekazanych przez Urząd Miejski danych wynika, że w ubiegłym roku najwięcej nieobecności prezydenta Mieczysława Czerniawskiego w ratuszu miało związek ze zwolnieniami lekarskimi. Łącznie  prezydent, który w tym roku skończy 66 lat życia, przebywał na nich 39 dni roboczych, a doliczając do tego dni wolne od pracy, jak soboty, niedziele czy święta wychodzi w sumie 56 dni. Gro tego wolnego miała związek z operacją ortopedyczną jaką prezydent przeszedł w wakacje oraz późniejszą rehabilitacją. Jak przekazuje Łukasz Czech to zwolnienie lekarskie obejmowało okres od 28 lipca do 4 września 2013 roku. 
Kolejnym powodem do usprawiedliwionej nieobecności prezydenta w Urzędzie Miasta był urlop. Jak przekazuje pracownik ratusza prezydent w ubiegłym roku wykorzystał 25 dni urlopu. 

Prezydent w rozjazdach
Znacznie więcej niż urlopy, a niemal dokładnie tyle samo dni jak na zwolnieniu lekarskim prezydent spędził w delegacjach. W 2013 roku można doliczyć się 36 jednodniowych delegacji krajowych prezydenta Czerniawskiego oraz jednej 4-dniowej (2 dni robocze) delegacji zagranicznej na Litwę. 
- Nie wszystkie delegacje wiązały się z całodniową nieobecnością prezydenta w ratuszu – podkreśla Łukasz Czech z ratusza.  
Jak wynika z analizy przekazanych przez ratuszu informacji dotyczących także poprzednich dwóch lat urzędowania prezydenta Czerniawskiego, coraz rzadziej wyjeżdża w delegacje i to zarówno te krajowe jak i zagraniczne. W pierwszym roku bycia prezydentem Łomży (2011) Mieczysław Czerniawski spędził 67 dni w delegacjach, w tym 4 dni w Szwecji, 9 dni (7 dni roboczych) w Chinach, 3 dni (1 dzień roboczy) na Litwie. W 2012 roku delegacje łącznie zajęły już 49 dni, w tym 7 dni (5 dni roboczych) w Szkocji, 5 dni w Portugalii, 4 dni (2 dni robocze) na Litwie, a w 2013 roku delegacje prezydenckie krajowe i zagraniczne (na Litwę) zajęły „tylko” 38 dni roboczych. 

W sumie wynika więc, że w ubiegłym roku na 251 dni do przepracowania – odliczając 114 dni wolnych od pracy przy uwzględnieniu wszystkich weekendów i świąt - prezydent Łomży w ratuszu spędził jedynie 149 całych dni - czyli 60% roboczego roku. W 2012 roku całych dni prezydenta w ratuszu było 161, a w 2011 - 157.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę