poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@
180221105324.gif

Indeks dla matematyka

Jeszcze przez dwa tygodnie uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać się i rozwiązywać zadania w ramach czwartego Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego. Konkurs organizowany przez Instytut Informatyki i Automatyki w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży ma poszerzać wiedzę uczniów, zachęcać ich do podejmowania prób rozwiązywania trudnych problemów matematycznych oraz doskonalić umiejętności samodzielnego, twórczego i abstrakcyjnego myślenia. W tym roku zwycięzcy poza tradycyjnie już cennymi nagrodami rzeczowymi, mogą liczyć także na indeks na studia w PWSIiP.

Konkurs składa się z 3 etapów odbywających się w różnych terminach (od kwietnia do czerwca 2014 r.), w których jego uczestnicy zmagać się będą z wieloma łamigłówkami matematycznymi. Po rejestracji (http://konkursmat2014.pwsip.edu.pl) każdy uczestnik otrzyma drogą e-mailową numer identyfikacyjny i dostęp do wygenerowanego indywidualnie dla każdego uczestnika zestaw 15 zadań. Pierwszy etap konkursu trwa do 26 kwietnia. 
Uczestnicy Konkursu zakwalifikowani do Drugiego Etapu Konkursu otrzymają 28 kwietnia drogą e-mailową dostęp do kolejnych 15 zadań. Sposób przyznawania punktów będzie identyczny jak w Etapie Pierwszym. Finał Konkursu odbędzie się 29 maja, w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, a uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu oraz rozdanie nagród zaplanowano na 12  czerwca 2014 r.

Poprzednie edycje Konkursu cieszyły się dużym i systematycznie rosnącym zainteresowaniem. Organizatorzy mają nadzieję, że teraz także tak będzie.
Wsparcia merytorycznego naszemu konkursowi udzielili nauczyciele matematyki z I-go, II-go oraz III-go Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie, z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży  oraz eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0