poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Konkurs Wiedzy Biblijnej

Adrian Karwowski, uczeń II LO im. Marii Konopnickiej w Łomży, zwyciężył etap diecezjalny XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenia Civitas Christiana. Tym samym Adrian został zakwalifikowany do finału krajowego konkursu, który odbędzie się na początku czerwca w Niepokalanowie.

Fot. Aleksandra Adamczyk
Fot. Aleksandra Adamczyk

Diecezjalny finał konkursu odbywał się łomżyńskim drugim liceum. Wzięło w nim udział blisko 90 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych diecezji łomżyńskiej, którzy musieli wykazać się znajomością 1 i 2 Księgi Królewskiej oraz Ewangelii wg Św. Marka. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, której przewodniczył Ks. Jan Krupka – biblista, oraz O. Mirosław Ferenc. Jak przekazują organizatorzy pierwsza część konkursu miała formę pisemną, a arkusz zawierał pytania otwarte oraz zamknięte. Po niej tylko 7 uczestników z największą ilością punktów zakwalifikowało się do drugiej - ustnej części konkursu. To w niej wyłoniono zwycięzcę.  Pierwsze miejsce zajął Adrian Karwowski uczeń II LO im. Marii Konopnickiej w Łomży i tym samym został zakwalifikowany go finału konkursu, który odbędzie się w dniach: 2-3 czerwca 2014 roku w Niepokalanowie. Drugie miejsce zajęła Klaudia Zdunek uczennica I LO w Wyszkowie, zaś trzecie miejsce zdobyła Natalia Ogrodnik uczennica LO im. Króla Kazimierza Jagielończyka w Wysokiem Mazowieckiem. 

Jak przekazują organizatorzy diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej uczniowie przed zmierzeniem się z pytaniami konkursowymi, oraz ich katecheci i nauczyciele uczestniczyli w Nabożeństwie Słowa, któremu przewodniczył O. Mirosław Ferenc, po czym słowo do zgromadzonych skierował biskup Janusz Stepnowski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0