poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

50 tys. zł dla Fundacji „Pomóż Im” od Dżentelmenów

665 tys. zł przekazali 3 kwietnia podczas uroczystej gali twórcy kalendarza „Dżentelmeni 2014” organizacjom charytatywnym z całej Polski. Z tej puli 50 tys. zł trafiło z rąk Pawła Małaszyńskiego - jednego z bohaterów kalendarza- do Fundacji „Pomóż Im”, która na terenie województwa podlaskiego prowadzi Domowe hospicjum dla dzieci. Symboliczny czek odebrali podopieczni Fundacji chorujący na nowotwór: Kasia, Klaudia i Rafał.

fot. pomozim.org.pl
fot. pomozim.org.pl

Kalendarz na 2014 rok z fotografiami 24 znanych aktorów i aktorek (m.in. Paweł Małaszyński, Małgorzata Kożuchowska, Adam Woronowicz) autorstwa cenionego fotografa Roberta Wolańskiego to już ósma edycja charytatywnego projektu Dżentelmeni, który ma na celu zebranie funduszy na rzecz fundacji pomagających najbardziej potrzebującym. Ponad 10 tysięcy sprzedanych kalendarzy i blisko 20 tys. sprzedanych płyt „Muzyka z serca” dało dochód rzędu 665 tys. zł. Kalendarz z płytą dostępny był od pierwszych dni grudnia 2013 roku w drogeriach Rossmann i sklepach CCC, stacjach Orlen oraz Empikach. 
Każdy z bohaterów kalendarza miał „do dyspozycji” pewną pulę pieniędzy i mógł wskazać organizację charytatywną, którą chce obdarować. Fundacja „Pomóż Im” została wytypowana przez Pawła Małaszyńskiego. Symboliczny czek odebrali przedstawiciele Fundacji oraz troje naszych podopiecznych chorujących na nowotwór: Kasia, Klaudia i Rafał. Spotkanie i ciepłe przyjęcie ze strony pomysłodawców i twórców kalendarza, m.in. Oliviera Janiaka, Kuby Wesołowskiego i Macieja Musiała sprawiło im ogromną frajdę. 
Dziękujemy serdecznie twórcom projektu Dżentelmeni za świetną charytatywną robotę oraz Pawłowi Małaszyńskiemu za wrażliwość na potrzeby naszych podopiecznych – ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0