poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Na schodach nie ma sobie równych

Trzecią z rzędu wygraną w Towerrunning World Cup ma na koncie zawodnik LŁKS 'Prefbet Śniadowo” Łomża Piotr Łobodziński. Tym razem kolejny bieg Pucharu Świata rozgrywany był w Estonii, a zawodnicy rywalizowali wbiegając po schodach na wysoką na 170m wieżę telewizyjną w Tallinie. Piotr Łobodziński wbiegł na nią w nieco ponad 4 minuty i 10 sekund ustanawiając przy okazji nowy rekord trasy.

Do pokonania zawodnicy mieli 920 stopni na wąskiej klatce schodowej. Zawodnik z Łomży okazał się bezkonkurencyjny. Drugiego na mecie Niemca Christiana Riedla pokonał o 10 sekund, a przewaga nad trzecim zawodnikiem Słowakiem Tomasem Celko wyniosła aż 24 sekundy. 
- Zawody ciężkie, ale myślę, że miałem jeszcze rezerwę i mogłem pobiec te 2-3 sekundy szybciej – mówił po biegu Łobodziński. - Klatka bardzo techniczna, wąska, ale przynajmniej było na niech chłodno, więc było czym oddychać. Cieszę się bardzo z trzeciego pewnego zwycięstwa w tym sezonie oraz trzeciego rekordu trasy. Forma jest wysoka, więc tylko startować."
Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata, w których pobiegnie Piotrek to Taipei 101 Run Up na początku maja, a w najbliższą niedzielę 10km na Orlen Warsaw Marathon.

Foto:
Foto:
Foto: widok z wieży w Tallinie
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0