środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Docenienie wśród Kurpiów

Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej oraz Koło Teatralne „Chochliki” działające przy Szkole Podstawowej w Sławcu znaleźli się w gronie laureatów „Kurpiowskich Oskarów”. Po raz trzynasty Związek Kurpiów uhonorował osoby, instytucje oraz firmy dbające o promowanie kultury kurpiowskiej. Nagrodę wręczano podczas uroczystej Gali organizowanej w Ostrołęce.

Kurpiki zwane także „Kurpiowskimi Oskarami” wręczone zostały w dziesięciu kategoriach: promowanie regionu, pracodawca, muzyka i taniec, ochrona dziedzictwa kulturowego, edukacja regionalna, twórczość ludowa, nauka i pióro, talent, budzenie tożsamości oraz działalność publiczna. 

Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej zdobył Kurpiowskiego Oskara, za swoją pracę i zaangażowanie w promocję, utrwalanie i popularyzację działań na rzecz kurpiowszczyzny w kategorii Taniec i Muzyka.  
W kategorii Edukacja regionalna decyzją Kapituły Kurpik 2013 trafił w ręce Koła Teatralnego „Chochliki”, działającego w Szkole Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu. Koło Teatralne „Chochliki” istnieje od 1998 roku, założone i prowadzone przez  Jadwigę Sosnowską, a od wielu lat wspiera ją Jacek Sokołowski. W tym roku koło obchodzi 16-lecie działalności i 11-lecie kultywowania starej tradycji kolędowania.

Foto: fot. J. Sokołowski
Foto: fot. J. Sokołowski
Foto: fot. J. Sokołowski
Foto: fot. J. Sokołowski
Foto: fot. J. Sokołowski

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0