czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Piątnica zablokowana po wypadku

Motocyklista został ranny w wypadku do jakiego doszło po godz. 12. w Piątnicy. Jak przekazują świadkowie wypadku motocyklista jadąc od strony Marianowa szybko, środkiem jezdni, wyprzedzał kolumnę samochodów i uderzył w BMW wpuszczane przez kierowcę jednego z nich na drogę z parkingu przed Urzędem Gminy. Według pierwszych informacji stan rannego motocyklisty jest poważny. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia i przyczynę wypadku. Przejazd „61” przez Piątnicę odblokowano dopiero kwadrans po 13., ale rozładowanie gigantycznego korka musi trochę potrwać.

Motocykle to pasja, sposób na życie ale czasami także brawura, brak ostrożności i poszanowania przepisów prawa drogowego. Według policji najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motocyklistów jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Jadąc motocyklem kierowcy dużo bardziej są narażeni na skutki wypadków spowodowane brakiem ochrony, którą zapewnia samochód. Jak radzą policjanci dla własnego bezpieczeństwa, każdy motocyklista powinien zaopatrzyć się w profesjonalne ubranie, między innymi rękawice, kask motocyklowy i buty.

To już kolejny wypadek z udziałem motocyklisty w tym sezonie. W połowie marca zmarł w szpitalu 14-letni kierowca skutera, któremu osobówka zajechała drogę.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0